Upadłość Konsumencka

Spokój i życie wolne od problemów finansowych

Zatrzymamy egzekucję komorniczą, spiralę nieustannego stresu, natarczywych telefonów, smsów windykacyjnych i kolejnych nakazów zapłaty.

KIEDY WARTO ROZWAŻYĆ OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI?

Upadłość konsumencka to proces, który pomaga osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej, wyjść z długów, gdy nie są w stanie ich spłacić.

PRZEBIEG PROCEDURY UPADŁOŚCI

Już dziś skontaktuj się ze mną i zacznij nowy etap w swoim życiu bez zmartwień i długów

CO ZYSKASZ DZIĘKI UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ?

Święty spokój

Nowe życie

Zatrzymanie egzekucji

Umorzenie długów

Umów się na bezpłatną konsultację, podczas której ocenię, czy możesz ogłosić upadłość konsumencką.

SPRAWDŹ ODPOWIEDZI NA CZĘSTE PYTANIA.

Po ogłoszeniu upadłości tracisz prawo do zarządzania majątkiem, z wyjątkiem drobnych czynności codziennych, jak zakupy spożywcze. Czynności prawne dotyczące Twojego majątku po ogłoszeniu upadłości są nieważne. Twój majątek zostanie sprzedany przez syndyka w celu spłaty długów i kosztów postępowania. Istnieje możliwość wyłączenia niektórych składników majątku z likwidacji, jednak wymaga to zgody sądu upadłościowego.

Nie, prowadzone przeciwko Tobie postępowania egzekucyjne nie blokują ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Co więcej, po prawomocnym ogłoszeniu upadłości, wszelkie egzekucje zostaną automatycznie umorzone.

Tak, w ramach upadłości konsumenckiej umorzenie nie jest możliwe wobec następujących zobowiązań:

  • zobowiązań o charakterze alimentacyjnym,
  • zobowiązań wynikających z rent z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci,
  • zobowiązań do zapłaty orzeczonych przez sąd kar grzywny, a także do wykonania obowiązku naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę,
  • zobowiązań do zapłaty nawiązki lub świadczenia pieniężnego orzeczonych przez sąd jako środek karny lub środek związany z poddaniem sprawcy próbie,
  • zobowiązań do naprawienia szkody wynikającej z przestępstwa lub wykroczenia stwierdzonego prawomocnym orzeczeniem,
  • zobowiązań, których upadły umyślnie nie ujawnił, jeżeli wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu.

Ogłoszenie upadłości wpływa na małżonka, jeśli istnieje wspólność majątkowa – wtedy cały Wasz majątek wspólny zostanie przeznaczony na spłatę długów, a z chwilą ogłoszenia upadłości powstanie rozdzielność majątkowa.

Jeśli jednak odpowiednio wcześniej przed złożeniem wniosku o upadłość zawarto umowę rozdzielności majątkowej, majątek małżonka nie wchodzi do masy upadłościowej.

Koszty sporządzenia wniosku o ogłoszenie upadłości, inicjującego całą procedurę, są niewysokie. Opłata sądowa wynosi 30 zł, a moje wynagrodzenie zależy od takich czynników jak liczba wierzycieli i wysokość zadłużenia.

Celem postępowania upadłościowego jest „nowy początek” – zgodnie z tą zasadą umarza się zobowiązania powstałe przed ogłoszeniem upadłości i nieuregulowane w ramach planu spłaty. Należy jednak pamiętać, że niektóre długi nie podlegają umorzeniu, nawet po przeprowadzeniu upadłości o czym piszę w pkt. 4 powyżej.